Atrakcje turystyczne Ciechocinka

Autor: tucoo.pl. Data ostatniej modyfikacji: 12 stycznia 2014

Jak wypełnić czas podczas pobytu w Sanatorium? Wszak turnus rehabilitacyjny to nie tylko zabiegi sanatoryjne. Przeczytaj, jakie atrakcje Ciechocinka oferowane są przyjezdnym i kuracjuszom.

Bryczka

Przejażdżka Bryczką po Ciechocinku (fot. własna)

Uzdrowisko Ciechocinek posiada mnóstwo atrakcji skierowanych do turystów odwiedzających miasto. Każdy słyszał o okazałym kompleksie tężni solankowych, ale nie każdy wie, że stanowią one część procesu technologicznego pozyskiwania soli spożywczej w zabytkowej już dziś ciechocińskiej warzelni soli. W części tej warzelni powstało muzeum cieszące się wielką popularnością. Odwiedzający muzeum będą mogli poznać proces i metody pozyskiwania soli z ciechocińskiej solanki. Zgromadzone w muzeum eksponaty to cenne źródło wiedzy. Zabytkowa warzelnia soli w Ciechocinku, obok tężni stanowi z pewnością ciekawą atrakcję miasta, której nie może zabraknąć na trasie naszych spacerów po mieście.

Przyjaźni mieszkańcy Ciechocinka, oprócz noclegów w kwaterach prywatnych, oferują turystom liczne atrakcje. Wśród nich należy wymienić: przejażdżki bryczką, rikszą rowerową oraz tramwajem konnym wśród malowniczych parkowych terenów miasta. Liczne kawiarenki zlokalizowane w całym mieście zawsze pełne są kuracjuszy i mieszkańców miasteczka, a zwolennicy gofrów z bitą śmietaną i owocami, lodów czy szybkich dań, znajdą coś dla siebie nawet w najbliższym sąsiedztwie tężni solankowych. Na popołudnia i wieczory, lokale zapraszają nas na fajfy, dansingi oraz imprezy taneczne przy muzyce na żywo. Nie sposób wymienić tu wszystkich atrakcji Ciechocinka, wszak te zależne są od pory roku i warunków pogodowych.Festiwale w Ciechocinku

Dla kuracjuszy przebywających w Ciechocinku, a także dla mieszkańców i przyjezdnych organizowanych jest wiele festiwali. Są to występy na poziomie profesjonalnym oraz amatorskim.

Centralną areną ciechocińskich festiwali jest muszla koncertowa zlokalizowana w parku zdrojowym. Inne miejsca to teatr letni, park zdrojowy oraz stadiom miejski. Wiele występów organizowanych jest bezpłatnie, a letnie koncerty organizowane w muszli koncernowej przynoszą dodatkowo przyjemność pobytu w parku zdrojowym na świeżym powietrzu.

Wśród imprez artystycznych Ciechocinka, należy wyróżnić szczególnie:

  • Festiwal Piosenki i Kultury Romów,
  • Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej - Ciechocińskie Impresje Artystyczne,
  • Festiwal Operowo-Operetkowy,
  • Festiwal Folkloru Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej,
  • Wielka Gala Tenorów,
  • Koncerty zespołów i solistów,
  • Koncerty orkiestr,
  • Recitale,
  • Występy kabaretów,
  • Festyny.

Zatem niezależnie od pory roku, jaką przyjdzie Tobie spędzić na turnusie w Ciechocinku, z pewnością uda się uczestniczyć w wielu atrakcjach organizowanych w tym uzdrowisku.