Rehabilitacja oraz zabiegi stosowana w leczeniu sanatoryjnym w Ciechocinku

Autor: tucoo.pl. Data ostatniej modyfikacji: 12 grudzień 2013

Wykorzystaj możliwości, jakie dają nam ośrodki zdrowia w Ciechocinku i wybierz się na turnusy rehabilitacyjne zgodne z zaleceniami Twojego lekarza.

Fontanna Grzybek

Inhalacja pod Grzybkiem w Ciechocinku (fot. własna)

Jak wiadomo, już sam pobyt w uzdrowisku ma wpływ na samopoczucie. Gdy do tego dołączymy jeszcze rehabilitację, zabiegi oraz kuracje sanatoryjne, to bez wątpienia do domu wrócimy pełni sił i chęci do działania. A to wszystko w tym uzdrowisku oferowane jest na najwyższym światowym poziomie.
W Ciechocinku dzięki szerokiej bazie zabiegowej, mamy dostęp do całego wachlarza usług rehabilitacyjnych z zakresu fizykoterapii, hydroterapii, kinezyterapii, inhalacji, klimatoterapii, gimnastyki, masaży i wielu innych.

Złoża solankowe zalegające pod Ciechocinkiem to prawdziwy skarb tego uzdrowiska. To na ich właściwościach leczniczych opierają się główne zabiegi sanatoryjne. Wody solankowe wydobywane na zewnątrz wykorzystywane są w leczeniu pacjentów. Osoby ze schorzeniami układu oddechowego poprawią swoje zdrowie dzięki inhalacjom solankowym. Kąpiele solankowe pomagają oczyścić organizm z toksyn.

Rehabilitacja medyczna stosowana w czasie pobytu sanatoryjnego ma za zadanie przywrócenie osoby niepełnosprawnej fizycznie do stanu maksymalnej sprawności, poprzez usunięcie dolegliwości chorobowych. Fizjoterapia ma również zapobiegać postępowi choroby, a także ich nawrotom. W ramach ogólnego pojęcia fizjoterapii, wyróżniamy wiele rodzajów zabiegów. Oto niektóre z nich.
Hydroterapia zwana też wodolecznictwem polega na poddawaniu ciała pacjenta zewnętrznemu działaniu wody. Woda ta może mieć różne ciśnienie i temperaturę oraz stan skupienia, ciekły stały bądź gazowy.

Balneoterapia, czyli zabiegi, w których do leczenia schorzeń, wykorzystywana jest woda o różnych temperaturach.

Fizykoterapia to z kolei zabiegi medyczne, które polegają na oddziaływaniu na organizm pacjenta poprzez bodźce fizyczne. Te mogą być pochodzenia naturalnego, bądź wytwarzane przez urządzenia.

Kinezyterapia to leczenie ruchem. Pacjent poddawany jest ćwiczeniom ruchowym. Gimnastyka taka może odbywać się przy współudziale przyrządów lub bez nich. Ćwiczenia usprawniają układ ruchowy i zwiększają zakresy ruchów w stawach pacjenta.

Masaż leczniczy stosowany jest u pacjentów z chorobami mięśni, ścięgien, stawów i kości. Polega na rytmicznym wywieraniu przez masażystę ucisku o określonej sile na tkanki pacjenta.

Klimatoterapia to terapia stosowana tylko w uzdrowiskach. Polega na wykorzystywaniu naturalnych zasobów lokalnego mikroklimatu.

Warto wykorzystać możliwości, jakie dają nam ośrodki zdrowia w Ciechocinku i wybrać się na turnusy rehabilitacyjne zgodne z zaleceniami naszego lekarza. Wszechstronna rehabilitacja usprawni i wzmocni nasz organizm.