Ciechocinek SPA, czyli zdrowie przez wodę

Autor: tucoo.pl. Data ostatniej modyfikacji: 10 styczeń 2014

Zabiegi zdrowotne z udziałem wody, oferowane w kurortach uzdrowiskowych cieszą się dużym zainteresowaniem kuracjuszy. Mają one korzystny wpływ na układ krążenia, układ nerwowy oraz na inne narządy naszego ciała. Dzięki naturalnym zasobom wód solankowych, Ciechocinek ma wszelkie walory by stać się jednym z większych ośrodków SPA w naszym kraju.

Park Zdrojowy

Park Zdrojowy w Ciechocinku (fot. własna)

Człowiek już w czasach prehistorycznych wierzył w lecznicze walory wód mineralnych. Starożytne łaźnie rzymskie, a także podobne obiekty w Chinach i Japonii to poniekąd pierwowzory obecnie stosowanych zabiegów SPA. Cóż stało się, że przez kolejne wieki porzucono i zapomniano o dobrym działaniu naturalnych wód, nie wiem. Wiem jednak, że dziś termin SPA bardzo mocno zyskał na wartości, a ośrodki SPA w Ciechocinku cieszą się ogromną popularnością.
Kąpiele w gorących źródłach termalnych, wanny z hydromasażem, kąpiel borowinowa, sauna sucha, sauna parowa oraz torf to typowe zabiegi stosowane w leczeniu uzdrowiskowym. Obecnie SPA to nie tylko kąpiel w wodzie pochodzącej z naturalnych źródeł. To także masa dodatkowych zabiegów stosowanych na nasze ciało. Wśród nich wymienić należy aromaterapię, okłady błotne, masaże ciała, pielęgnacja ciała powiązania z jego oczyszczaniem, złuszczanie skóry, pielęgnacja paznokci, czy nawet usuwanie owłosienia.




Na terenie Ciechocinka, znajdziemy wiele ośrodków hotelowych oraz sanatoryjnych oferujących swym klientom i pacjentom zabiegi hydroterapii i SPA. Szereg profesjonalnych zabiegów SPA powinien pozytywnie wpłynąć na stan naszego umysłu, ciała i ducha. Taki relaks i odprężenie można uzyskać stosując naturalne bogactwo Ciechocinka, jakim jest wydobywana z głębi ziemi solanka. Solanka bogata w składniki mineralne ma temperaturę od 8 do 37°C. Jej zasolenie wynosi od 0,19% do 6,43%. Wydobywana z wielu źródeł na terenie uzdrowiska, posiada wielorakie zastosowanie. Podstawowe z nich to kąpiele lecznicze, inhalacje, produkcji soli spożywczej a także, jako butelkowana woda pitna.